پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
​ظرف 6 ماه آینده
فاز دوم پالایشگاه اصفهان با حضور کره ای ها کلید می خورد
مجری طرح اصفهان از کلید خوردن فازدوم پالایشگاه اصفهان ظرف 6 ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران،عباس صالحی نژاد مجری طرح بهبود فرآیند و بهینه سازی پالایشگاه اصفهان در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی نفت ،گاز, پالایش و پتروشیمی گفت : در سالهای اخیر تقاضا برای استفاده از سوخت های با کیفیت بالا و مطابق با محیط زیست افزایش پیدا کرده است و این مهم باعث شده تا طرح های بهینه سازی در تمامی پالایشگاههای کشور از جمله پالایشگاه اصفهان اجرایی شود .
وی با اشاره به اینکه پالایشگاه اصفهان بدلیل ظرفیت تولید و تنوع محصولات از جایگاه ویژه ای برخوردار است ،افزود: بدلیل حجم سرمایه گذاری بالا که رقمی در حدود سه میلیارد دلار است، اجرای پروژه به 2 فاز تقسیم شد ، فاز اول که در سال 93 با سرمایه 750 میلیون دلار آغاز شده است و همچنان ادامه دارد .
وی به شروع فاز دوم بعد از برجام اشاره کرد و گفت :اقدامات لازم در خصوص ورود سرمایه گذار خارجی صورت گرفته است و کره ای ها به عنوان سرمایه گذار به این پروژه وارد شده اند .
وی تصریح کرد:پس از اجرای طرح , دستاوردهای مهمی حاصل می شود که از جمله آنها می توان به افزایش ظرفیت بنزین به 9 میلیون لیتر در روز و در مجموع 20 میلیون لیتر در روز اشاره کرد .
مجری طرح اصفهان گفت :توانایی تولید محصولات سازگار با محیط زیست از جمله یورو 4 و یورو5 ،ایجاد اشتغالزایی در راستای اقتصاد مقاومتی نیز از دیگر مزایای این پروژه است .
وی در پایان خاطرنشان کرد :تمامی اقدامات برای ورود سرمایه گذار خارجی ، طرحهای مطالعاتی اقتصادی و گزارش های زیست محیطی صورت گرفته است و تا 6 ماه آینده اجرای فاز دوم پالایشگاه کلید می خورد .

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد