پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

سال رونق تولید
EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
وزیر نفت در آستانه روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی تاکید کرد
ضرورت تقویت سامانه های نظارتی برای پیشگیری از حوادث
وزیر نفت در پیامی ضمن تبریک روز ملی آتش نشانی و ایمنی گفت: تقویت سامانه های نظارتی برای پیشگیری از حوادث ضروری است و این مهم جز با اشاعه انضباط صنعتی در همه واحدهای سازمانی محقق نمی شود.
 متن پیام بیژن زنگنه، وزیر نفت به شرح زیر است:

💎هفتم مهرماه یادآور پایمردی و جانفشانی آتش نشانان پالایشگاه آبادان است که به پاس تجلیل از رشادت شهیدان آتش نشان این پالایشگاه در دفاع مقدس به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نام‌گذاری شده است.

اهمیت ذاتی و حیاتی صنعت نفت کشور ایجاب میکند تا افزون بر حفاظت از تاسیسات و سرمایه های فیزیکی این صنعت بزرگ، از نیروی انسانی آن که از جایگاهی ارزشمند و والا برخوردار است، به درستی صیانت شود.

💎درس آموزی از حوادث گذشته چه در سطح دنیا و چه در سطح صنعت نفت کشور حاکی از لزوم پایبندی عمیق کارکنان به‌ویژه مدیران ارشد به موازین HSE، ضرورت گسترش و تقویت سازمانهای نظارتی و کنترل دقیق عملیات به عنوان حلقه نهایی پیشگیری از حوادث است و این مهم جز با اشاعه و تعمیم انضباط صنعتی در کلیه واحدهای سازمانی به خصوص تاسیسات عملیاتی، در اولویت قرار دادن آموزش مستمر و رعایت دقیق الزام و ضوابط ایمنی در همه سطوح، اقدامهای پیشگیرانه با مشارکت کلیه کارکنان و جلوگیری از فعالیتهایی که ریسک آن به‌درستی مدیریت نشده محقق نمیشود.

💎خوشبختانه امروز رویکرد صلاحیت حرفهای در تربیت نیروی انسانی کارآمد مورد توجه قرار گرفته و به یاری خداوند در سال جاری طرح تربیت و توانمندسازی فرماندهان صحنه حوادث صنعت نفت با معیارهای تخصصی صلاحیت حرفهای به اجرا درآمد که انتظار میرود در همه شرکتهای تابعه و شرکتهای واگذار شده به بخش غیردولتی نیز استمرار یابد.

💎در خاتمه از زحمات و تلاشهای آتش نشانان فداکار صنعت نفت قدردانی می کنم و از همه همکاران عزیز و مدیران صنعت نفت انتظار دارم با توجه به شرایط حساس کنونی که کشورمان در معرض توطئه و تحریم نابخردانه و ظالمانه آمریکا قرار گرفته است، ضمن تاکید بر اقدامهای پیشگیرانه، ایمنی را به‌عنوان یک ارزش بنیادین سرلوحه همه امور قرار داده و با اتخاذ تدابیر لازم (تخصیص منابع، تدوین و جاریسازی رویه ها و دستورعملهای کاری و برنامه ریزی آموزشهای اثربخش)، سطح آمادگی سازمانی در مواجهه با شرایط اضطراری را ارتقا داده و فرآیند تولید و پایداری تاسیسات را تداوم بخشند.

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد