پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
مجری خط لوله طرح سبزاب - ری اعلام کرد:
ضرورت بومی سازی تجهیزات نفتی برای کاهش وابستگی به بازارهای خارجی
مجری خط لوله طرح سبزاب - ری در حاشيه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی از اتمام بخش های باقی مانده این طرح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران،غلامرضا سالاروند هدف از اجراي اين طرح  را  انتقال 450 هزار بشکه نفت خام ترش از حوزه دزفول شمالی به پالایشگاه های کرمانشاه، تهران و امام خمینی (ره) شازند و پالايش آن عنوان كرد.

وی افزود: به همين منظور پروژه ای نزدیک به 620 کیلومتر خط لوله به قطرهاي 30 ، 26 و 18 اینچی تعریف شده است.

سالاروند، تصریح کرد: این پروژه از سال 93 فعالیت های خود را شروع کرده و هم اكنون مراحل عملیاتی در بخش سیویل و مسیرسازی را تمام كرده است؛ بخش های باقی مانده قرار است تا یکی دو ماه آینده تمام شود. 

 وی ادامه داد: بخش عمده کالاها در حال سفارش گزاری است و خوشبختانه بخش عمده ای از پیش پرداخت ها انجام شده است.

سالاروند با بیان اینکه بخشی از کالاها از سازندگان داخلی و بخشی دیگر از سازندگان خارجی تامین می شود، گفت: به دليل انتقال نفت خام ترش در این پروژه مجموعه ای از کالاها باید از بازار خارجی تهیه شوند؛ بنابراین باید تعداد کثیری از قطعات و تجهیزاتی که در پروژه به کارگرفته می شوند با استاندارد «نیس» به عنوان یک استاندارد بین المللی هماهنگی داشته باشند. 

وی با بیان اینکه اگر بتوان محصولی مانند ورق ترش را در داخل کشور تهیه کرد صرفه جویی اقتصادی مناسبی شکل می گیرد، گفت: با شکل گیری این روند میزان وابستگی به کشورهای خارجی کاهش می یابد و می توان نیاز پروژه ها را از داخل تامین کرد.  

سالاروند با اشاره به عملکرد مثبت برپایی نمایشگاه هایی مانند نفت برای شرکت ها و پیمانکاران ایرانی اظهار کرد: با حضور در نمایشگاه و مذاکره با صاحبان چند غرفه که در ارتباط با پروژه ها فعال هستند پس از انجام مذاکرات یکی دو مورد از مشکلات پروژه با دست یابی به راهکارهای دیگری مرتفع شد.​

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد